“Дунав” срази жените за Купата, в неделя е епизод № 2 – за първенство

Женският тим на “Рилски спортист” на практика се сбогува с Купата на България още на четвъртфиналите. В мач без интрига, състоял се на 4 февруари в “Арена Самоков”, възпитаничките на младия специалист Даниел Клечков загубиха с 48:76 от фаворита “Дунав” и само някакво чудо на реванша в Русе би им позволило да стигнат финалната четворка в надпреварата.
Водени от блестящата Кристина Сантяго, гостенките свиха обръча около коша на противника още от самото начало и до почивката вече си бяха оплели кошницата, повеждайки с внушителните 19 точки разлика – 41:22. Американката нямаше спирка и за 18 минути реализира 22 точки, което накара наставника й Георги Божков изобщо да не я пуска в игра до края на срещата.
Този негов ход обаче не наруши ритъма на подопечните му и те продължиха наказателната си акция в третия и в четвъртия период. Светлинното табло в края пък много точно илюстрираше превъзходството на русенския състав.
“Не си повярвахме, че можем да направим нещо. Определено изиграхме слаб мач. Отбелязахме 48 точки, допуснахме 23 грешки. С такива показатели не можеш да се надяваш на успех срещу когото и да било. “Дунав” е много по-класен отбор от нас и го показа”, откровен бе след поражението старшията на самоковки Клечков.
Само две състезателки на домакините записаха двуцифрен актив в хода на двубоя – Клеандра Робъртс /13 т./ и Вероника Джикова /12/.
В неделя /8 февруари/ двата състава отново ще излязат на паркета, но този път в Русе, в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят е от 18 ч.