“Дунав” стъжни живота на баскетболистките – 88:50

Ива Терзиева /с топката/ и съотборничките й записаха трета поредна загуба от началото на шампионата. Снимка: Ивайло Андреев

Истински шок изживяха състезателките на “Рилски спортист” в гостуването си на шампиона “Дунав” на 31 октомври. Воденият от бобошевския специалист Иван Лепичев състав загуби с внушителните 38 точки разлика – 50:88, инкасирайки най-тежкото си поражение от началото на сезона.
С третата си загуба от три мача нашите останаха в дъното на таблицата, а точковото им съотношение вече е 163:222 – най-слабото в елита.
Още в 4-ата минута русенки поведоха с 14:2, с което сякаш взеха страха на съперника. До полувремето, благодарение най-вече на разнообразната си игра в нападение, домакините вече си бяха опекли работата – 44:21. Само в един момент разликата падна под 20 точки /през третата част/, но шампионките бързо я възстановиха, а до края на срещата успяха и почти да я удвоят.
Домакините имаха далеч по-добри показатели в почти всички елементи от играта, като особено отчетливо бе првъзходството им в стрелбата от зоната за 2 точки – 57:39 %, както и в броя на отнетите топки – 14:2.
Освен това подопечните на Георги Божков предизвикаха цели 18 грешки у противника, а върхът на бледото представяне на “Рилски” бе фактът, че за 40 минути игра Наталия Топалова и компания не успяха да отбележат нито един кош от зоната за 3 точки – истински прецедент в шампионата!
Именно Топалова бе най-резултатна за самоковки, тя реализира 18 точки. Втори “дабъл-дабъл” през сезона пък оформи Стефка Митева – 12 пункта и 13 овладени топки, но активът й не стигна дори за почетна загуба. В следващите няколко дни момичетата на “Рилски спортист” ще имат възможността да анализират грешките си, тъй като няма да имат мач за първенство.