Жените завършиха редовния сезон с категорична победа над “Локо” (Сф)

“Рилски спортист” спечели със 75:47 гостуването си на “Локомотив” (София) на 13 януари в двубой от последния кръг за редовния сезон на женската баскетболна “А” група.
Мачът започна равностойно и домакините се държаха близо до своя опонент в резултата някъде до началото на втората четвърт. Постепенно обаче възпитаничките на треньор № 1 на Самоков за 2023 г. Маргарита Маринкова наложиха своята воля и започнаха да трупат солидна преднина. Софиянки спечелиха третата част с 13:8, но това сякаш допълнително мотивира гостите и след разгромното 23:8 в последната четвърт те триумфираха с крайното 75:47.
18-годишната Гергана Никова изигра най-силния си мач в елитната ни дивизия и завърши с рекордните 18 точки. Едва 17-годишната националка Деница Манолова отново бе на познатата висота и остана близо до дабъл-дабъл със 17 точки и 9 борби. 13 точки за успеха добави Виолета Григорова, а с 10 завърши Радина Илиева.
За столичното “Локо” най-резултатни с по 9 точки бяха Ренета Димитрова и Елеонора Петкова.
“Локомотив” (София): Ренета Димитрова 9, Елеонора Петкова 9, Магдалена Георгиева 8, Гергана Цекова 7, Деяна Станиславова 4 (Ванеса Кокалова 6, Теодора Големанска 2, Ина Димова 2, Адриана Лазарова).
“Рилски спортист”: Деница Манолова 17, Виолета Григорова 13, Радина Илиева 10, Ивана Бонева 9, Моника Борисова 4 (Гергана Никова 18, Раня Абурая 4, Преслава Попова, Гергана Бъчкова, Кристина Станкова, Даяна Николова).

14

В следващия етап на шампионата отборите ще бъдат разделени на Първа четворка и Втора четворка, а резултатите до момента няма да се зачитат за новите класирания. Участниците в Първата четворка ще играят по четири пъти помежду си, докато останалите във Втората четворка състави ще се срещнат само по два пъти.
Нашите момичета ще започнат участието си в Първата четворка с гостуване на “Монтана 2003” на 20 януари.