Жените измъчиха “Левски”, паднаха 70:76 след продължение

Женският тим на “Рилски спортист” едва не хвърли бомбата на кръга в Националната баскетболна лига. Воденият от Иван Лепичев състав измъчи сериозно на 26 януари в „Арена Самоков” лидера в първенството “Левски”, преди да загуби със 70:76 след продължение /66:66 в редовното време/.
Нашите могат много да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като в продължение на 35 минути диктуваха събитията на паркета. Единствено в началото резултатът вървеше кош за кош, но в края на първата четвърт домакините взеха аванс от 4 пункта – 16:12. Силна игра на центъра Стефка Митева позволи на самоковки да увеличат преднината си до 7 точки на полувремето /31:24/, а в края на третия период изоставането на гостенките стана чувствително – 41:51.
В тези минути отлична стрелба и голямо желание за игра показаха младите Кристина Пейчинова и Теодора Динева, които наистина смутиха столичанки.
Вездесъщата Шарел Алън обаче взе нещата в свои ръце и с наближаването на края на мача “сините” започнаха да топят разликата. Кулминацията на срещата дойде в последните 60 секунди. При 65:64 Моника Тодорова застана на линията за наказателни удари, но реализира само веднъж. В ответната атака американката Алън с кош отблизо изравни, а в последното си нападение тимът ни изпусна шанса си да грабне победата и по този начин срещата отиде в продължение. Там домакините поведоха със 70:68, но “Левски” отговори със серия от 8:0 и в крайна сметка си тръгна като победител.
Очаквано над всички на паркета бе Шарел Алън с 27 точки, 7 борби и 5 асистенции. Четири от състезателките на “Р. спортист” преминаха 10-точковата граница. Стефка Митева се отчете с дабъл-дабъл – 16 пункта и 10 борби, Наталия Топалова реализира 16 т., а двуцифрено изражение от точки оформиха още Пейчинова /12/ и Динева /10/.
В следващия кръг нашите момичета гостуват на шампиона “Дунав”. Мачът в Русе е на 30 януари /четвъртък/ от 18 ч.