Жените паднаха от „Монтана” в ключов мач

„Рилски спортист” загуби с 50:73 домакинството си на „Монтана” на 27 март в двубой от 10-ия кръг на Първата четворка на женската баскетболна „А” група.
Гостите отвориха голяма разлика още в откриващия период на мача, а на почивката вече имаха солидна преднина от близо 20 точки при 47:28 в тяхна полза. Монтанки не изпуснаха контрола над срещата и след антракта и заслужено стигнаха до изключително ценен успех с оглед на класирането преди плейофите. В момента двата тима имат по 6 победи и 4 загуби, но самоковки са с по-лоша голова разлика и два кръга преди края на сезона заемат третото място. Лидер е „Берое” с 8 успеха от 10 мача, а на четвърто място без нито една победа се намира „Локомотив” (София).
Ивана Бонева и Деница Манолова записаха по 12 точки в мача с „Монтана” и бяха единствените баскетболистки на „Рилски”, които завършиха с двуцифрен точков актив. Вероника Джикова пък бе близо до дабъл-дабъл с 8 точки и 10 борби.
От другата страна Тея Робинсън блесна с 23 точки за ключовия успех на „Монтана”, а Янина Тодорова добави 19 пункта. Най-голям коефициент на полезно действие обаче оформи Тери Батъл, която завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 15 борби.
„Рилски спортист”: Деница Манолова 12, Вероника Джикова 8, Виолета Григорова 6, Тиа Чеймбърс 2, Драгана Николич (Ивана Бонева 12, Радина Илиева 6, Раня Абурая 2, Преслава Попова 2, Гергана Бъчкова).
„Монтана 2003”: Тея Робинсън 23, Янина Тодорова 19, Тери Батъл 18, Микаела Дамянова 6, Борислава Денчева 2 (Валентина Горанова 3, Преслава Колева 2, Ема Савова).
В следващия кръг нашите момичета гостуват на „Берое” в Стара Загора на 30 март, а „Монтана” приема по същото време столичния „Локомотив”.