Жените паднаха от “Монтана”, остават последни

Стефка Митева. Снимка: Ивайло Андреев

Женският тим на “Рилски спортист” записа на 10 ноември ново тежко поражение в Националната баскетболна лига, падайки с 46:77 от “Монтана 2003” у дома. С четвъртата си загуба от четири мача самоковки се закотвиха на дъното с актив от едва 4 точки.
Домакините тръгнаха необяснимо плахо в срещата и още до почивката изоставаха с кошмарното 22:54. В тези минути нищо за момичетата ни не работеше – нито стрелбата от близко и далечно разстояние, нито бързите атаки, нито играта в защита.
Наталия Топалова и компания допуснаха невероятните 30 грешки в хода на двубоя. 13 от тях бяха на сметката на резервите Моника Тодорова /8/ и Теодора Динева /5/.
Нашите постигнаха и само 13 асистенции срещу 20 на противника, а и загубиха борбата под коша /24:27/.
Светъл лъч за “Р. спортист” бе единствено избухването на центъра Стефка Митева, която изигра най-силния си мач, откакто се завърна обратно в Самоков. Митева записа “дабъл-дабъл” от 16 точки и 11 овладени топки, оформяйки коефициент от 20 пункта. Топреализаторката на състава ни Наталия Топалова пък нямаше ден и трябваше да се задоволи с непривичните за класата си 9 пункта.
Привържениците на отбора приеха, че е нужно време на състезателките, за да се сработят и да започнат да постигат успехи в първенството.
В следващия кръг “Р. спортист” гостува на “Берое”. Мачът е на 17 ноември, неделя, от 18 ч.