Новини, Спорт

Жените паднаха от „Монтана” за Купата, днес гостуват на „Левски”

„Монтана” взе трудна победа при гостуването си на „Рилски спортист” – 63:55 на 25 януари, в сряда, в първи четвъртфинал от турнира за националната купа. Възпитаничките на Славко Димитров явно бяха подценили домакините, тъй като на полувремето изоставаха с точка – 32:33.
В тези минути на паркета блестеше американската звезда на нашите Ан Фаръл, която само за едно полувреме записа в актива си 15 точки и притесни сериозно гостите.
Едва в третия период „Монтана” се посъвзе и благодарение най-вече на Наталия Топалова и Димана Макариева успя да поведе със 7 точки – 53:46. В заключителните минути, въпреки напъна на състезателките на „Рилски”, гостите не допуснаха изненада и си тръгнаха щастливи от „Арена Самоков”.
Агитката на домакините също бе щастлива въпреки загубата на своите любимци. През целия мач привържениците на тима ни пееха песни и развяваха знамена, а след последния съдийски сигнал дариха с бурни аплодисменти далите всичко от себе си баскетболистки.
За отбелязване е и факта, че входните врати на залата бяха заключени и се наложи зрителите да влизат през служебния вход.
Най-дейна за състава от Монтана бе Наталия Топалова с 18 т., а „дабъл-дабъл” – 10 т. и 10 борби, оформи Ивелина Вранчева. За „Р. спортист” над всички бе Ан Фаръл с 21 пункта.
Мачът-реванш между двата отбора ще се играе на 1 февруари, сряда, от 18 ч. в зала „Огоста” в Монтана. Единственият шанс нашите да продължат на полуфиналите е да надиграят съперника с повече от 8 точки.
Преди това – днес, самоковки гостуват на „Левски” в двубой от първенството на елитната дивизия. Срещата дапочва в малко необичаен час – 15.00, в „Арена Армеец-2” в столицата.