Новини, Спорт

Жените поизпотиха “Нефтохимик”

„Нефтохимик” се изравни по точки с лидера „Дунав” на върха в Националната баскетболна лига при жените. Тимът от Бургас надделя със 75:48 над „Рилски спортист” на 23 януари в “Арена Самоков” – в последния мач от 18-ия кръг, въпреки че цели 20 минути /26:26 на почивката/ изпитваше затруднения срещу по-скромния си противник.
След антракта момичетата на Петко Маринов излязоха преобразени и с много силна трета четвърт стигнаха до 14-ия си успех през сезона.
Най-дейна в редиците на “Нефтохимик” бе Мария Желязкова, която остана на косъм от „дабъл-дабъл” – 19 точки и 9 борби. Украинската звезда на отбора Катерина Дорогобузова пък завърши с 15 пункта и 16 овладени топки.
За домакините с по 12 точки се отчетоха Вероника Джикова и американката Ан Фаръл.
В следващия кръг самоковки ги чака тежка визита на „Левски”. Двубоят ще се играе на 28 януари, събота, от 15 ч. в „Арена Армеец-2”.
„Рилски спортист”: Джикова 12, Фаръл 12, Рудева 5, Рангелова 4, Ушагелова 3 /Пейчинова 6, Петкова 6/.