Жените са на победа от бронзовите медали в „А“ група

„Рилски спортист“ спечели по-рано днес с категоричното 79:55 гостуването си на „Локомотив“ (София) в първи двубой от плейофа за третото място в женската баскетболна „А“ група.
Момичетата на Маргарита Маринкова не срещнаха особена съпротива от домакините, които преди това загубиха полуфиналната си серия от шампиона „Берое“ (Стара Загора). Самоковки си осигуриха двуцифрена преднина още в първите 10 минути на мача, а впоследствие се наложиха убедително и в следващите два периода. Накрая „железничарките“ успяха единствено да спечелят последната част, която на практика бе протоколна и срещата просто се доиграваше.
Капитанката Вероника Джикова и националката Деница Манолова бяха най-дейни за победителките с еднакъв актив от по 15 точки и 7 борби. Радина Илиева добави 12 точки, а с 10 завърши появилата се от резервната скамейка Гергана Никова.
Елеонора Петкова изигра силен мач за „Локомотив“ с 19 точки, а с 12 се отличи Магдалена Георгиева.
„Локомотив“: Елеонора Петкова 19, Магдалена Георгиева 12, Ренета Димитрова 4, Маргарита Иванова 4, Гергана Цекова (Теодора Големанска 6, Ванеса Кокалова 4, Ина Димова 4, Цветина Попова, Деяна Станиславова, Джулия Димитрова).
„Рилски спортист“: Вероника Джикова 15, Деница Манолова 15, Радина Илиева 12, Тиа Чеймбърс 2, Ивана Бонева 1 (Гергана Никова 10, Драгана Николич 8, Гергана Бъчкова 7, Виолета Григорова 4, Преслава Попова 3, Раня Абурая 2).
Утре от 16 ч. в „Арена Самоков“ двата отбора ще изиграят и втория мач от серията за третото място в „А“ група.