Новини, Спорт

Жените се опълчиха на „Левски”

Слаба трета четвърт /5:21/ провали „Рилски спортист” при гостуването на „Левски” на 28 януари – от 19-ия кръг на първенството при дамите. Нашите момичета паднаха с 53:62 и изпуснаха възможността да вземат втора победа като гост през сезона. Засега единственият успех на възпитаничките на Красимира Банова далеч от дома е над „Славия”.
Самоковки бяха равностойни на именития си противник през първата част и дори взеха втората и четвъртата. И всичко това в отсъствието на американката Ан Фаръл, при което диригентската палка пое Вероника Джикова. Плеймейкърът изнесе силен мач. Тя организираше много добре атаките на своите и завърши с актив от 15 точки, 8 борби и 5 асистенции. Еми Ушагелова добави 13 пункта и 7 овладени топки. Изненадващо за мнозина борбата под коша бе спечелена от „Рилски” – 37:31.
В следващия кръг – на 4 февруари, събота, нашите приемат лидера „Дунав”. Срещата е от 18 ч. в „Арена Самоков”.
Преди това – на 1 февруари, сряда, самоковки излизат във втори мач-реванш от четвъртфиналите за Купата в зала “Огоста” срещу тима на Монтана. Местният отбор ни надигра в първия сблъсък под Рила, вземайки 7 точки преднина.
„Рилски спортист”: Джикова – 15, Ушагелова – 13, Рудева – 8, Рангелова – 6, Николова – 4 /Петкова – 7, Гелова/.