Жените с първа загуба у дома, в сряда сме гости на „Левски”

Първо домакинско поражение за сезона допусна на 6 ноември женският тим на „Рилски спортист”. Възпитаничките на Красимира Банова паднаха със 17 точки разлика – 59:76 от „Нефтохимик” и се свлякоха на шесто място в класирането с актив от 4 точки. Зад нашите момичета остана единствено добрата стара „Славия”, която има същия актив, но е с по-лошо точково съотношение.
Поредният отличен мач за „Рилски” на американката Ан Фаръл не стигна за нищо повече от почетна загуба. 190-сантиметровата състезателка оформи отличен „дабъл-дабъл” от 21 точки и 14 борби. Освен това Фаръл извади 83-процентова успеваемост от линията за наказателни удари /5 от 6/.
Добро поведение на площадката демонстрира и изгряващата звезда Кристина Пейчинова, която за 30 минути игра записа на сметката си 13 пункта, 3 завършващи подавания и 3 откраднати топки.
Бургазлийки бяха по-добрият отбор от самото начало и сякаш пречупиха съперника още на почивката, повеждайки с 42:30. Много дейна в тези минути бе украинката Катерина Дорогобузова, която хвана куп борби под коша, а и показа отличен мерник. След почивката интригата съвсем изчезна, бургазлийки вдигнаха разликата до над 20 точки.
На 9 ноември, в сряда, нашите гостуват на „Левски”. Двубоят започва от 17 ч. в столичната зала „Универсиада”.
„Рилски спортист”: Фаръл – 21, Пейчинова – 13, Ушагелова – 7, Рудева – 4, Николова – 4 /Рангелова – 5, Джикова – 2, Гелова – 2, Дилова – 1, Г. Иванова/