Жените хвърлиха бомбата – биха гранда “Нефтохимик” с 67:63

Женският тим на “Рилски спортист” сътвори истински подвиг, като победи с 67:63 един от фаворитите за титлата – “Нефтохимик”, на старта на шампионата в Националната баскетболна лига.
Още по-впечатляващото е, че момичетата ни стигнаха до победата в „Арена Самоков” на 25 октомври след знаменит обрат и в отсъствието на две от най-добрите си състезателки: Веселка Тодорова и най-новото попълнение – хърватката Мартина Гамбиража. Те не успяха да бъдат уредени с картотеки заради забавяне на жълтите им карти от предишните клубове.
Официален дебют за тима ни пък направиха Клеандра Робъртс /16 точки/, Алисън Бауман /5/ и Александра Делчева.
Пред 200 зрители домакините тръгнаха доста мудно и малко преди почивката вече изоставаха с 13 точки след силна игра на звездите на бургазлийки – Драгана Гобелич и Борислава Христова.
Серия от 9:2 обаче даде надежди на момичетата ни, че могат да се измъкнат от неловкото положение, а в последната четвърт с отлични изяви на завърналата се в отбора Вероника Джикова “Рилски” съумя да изравни резултата.
Заключителните две минути пък се превърнаха в същинска драма. В тези мигове блесна друго от новите попълнения в редиците на самоковки – американката Клеандра Робъртс, която отбеляза решителни кош и наказателен удар. Това в крайна сметка донесе успеха над водения от Петко Маринов състав.
“Победихме, защото променихме играта си в хода на срещата. Затегнахме защитата през второто полувреме и това ни улесни. Доволен съм и от силното включване на Клеандра Робъртс. И не само тя, разбира се, всички в ротацията се включиха добре. Защитата спечели този мач – в контролите вкарвахме много повече точки в някои мачове, но за сметка на защитата. Този елемент ще е това, което ще ни дава шанс за победи”, щастлив бе след края на напрегнатия сблъсък треньорът Иван Лепичев.
В следващия кръг – навръх 1 ноември, събота, “Рилски” гостува на “Левски”. Мачът започва в 14.30 ч. в столичната зала “Универсиада”.