Жените хвърлиха бомбата в НБЛ – потопиха “Монтана” с 84:79 като гости

Вероника Джикова отново бе измежду най-добрите за своя отбор. Снимка: Ивайло Андреев, www.rilskibasket.com

“Рилски спортист” изненада с 84:79 “Монтана” като гост на 13 декември и хвърли бомбата в 8-ия кръг на Националната баскетболна лига при жените. Така самоковки прекъснаха кошмарната си серия от 6 поредни мача без победа. За последно момичетата ни имаха поводи за радост преди почти два месеца, когато сразиха „Нефтохимик” с 67:63 на старта на първенството.
С втория си успех от началото на шампионата възпитаничките на Даниел Клечков се изравниха по актив с “Левски” в спора за 5-ото място. За самия Клечков пък победата бе първа като старши треньор, след като преди 10-ина дни той замени на мостика на отбора Иван Лепичев.
Срещата в Монтана мина изцяло под диктовката на гостите. Те не само взеха повече борби под коша, но и накараха противника да търси стрелба от тройката. И ако до полувремето изоставането на монтанчанки бе минимално /42:46/, то в третия период истинска вихрушка се изви в половината на тима от Северозапада. Залп от точни изстрели на Вероника Джикова, Алисън Бауман и Клеандра Робъртс доведе резултата до 63:45 в наша полза. В края на третия период пък нова силна серия на тима ни /10:2/ доведе почти до отчаяние домакините.
В последната четвърт “Монтана” все пак се вдигна на щурм и успя да заличи голяма част от пасива си. Този напън обаче стигна само за почетно поражение.
Най-полезна за “Рилски” бе перлата Робъртс, която записа “дабъл-дабъл” от 19 точки и 13 борби. Същото стори и съотборничката й Джикова, отчела се с 18 пункта и 9 овладени топки. Добри думи заслужават още центърът Бауман /18 т., 9 борби/, Ива Терзиева /14 т./ и Кристина Пейчинова /8/.
В следващия кръг “Рилски спортист” приема лидера “Хасково”. Сблъсъкът е в събота /20 декември/ от 17.30 ч. в “Арена Самоков”.