Женският “Рилски” победи с рекордна разлика “Левски” – 78:50

Капитанката Ива Терзиева /с топката/. Снимка: Пламен Лобутов.

Доиграваме сезона без американките

Женският баскетболен отбор на “Рилски спортист” постигна четвърта победа в Националната баскетболна лига. Самоковки сразиха със 78:50 “Левски” в дербито на аутсайдерите в групата. Разгромната победа за “Рилски” обаче не буди никаква изненада, тъй като софиянки от два месеца играят с девойките си поради безпаричието, налегнало клуба.
Още в началото на мача нашите дръпнаха в резултата и след 10 минути водеха с убедителното 30:13. До края на полувремето разликата набъбна на 26 точки за 54:28. В последните две части треньорът на “Рилецо” Даниел Клечков даде шанс за изява на някои от по-младите състезателки в отбора като Никол Николова, Росица Мирчева и Моника-Лъки Радойкова, които се включиха добре и запазиха статуквото на паркета за крайното 78:50.
Дупничанката Теодора Динева бе най-резултатна за нашите, отбелязвайки 21 точки. 17 пункта добави капитанката Ива Терзиева, а с 10 точки и 7 борби изпъкна центърът Александра Делчева.
Американските баскетболистки в самоковския тим пък въобще не бяха в залата. След срещата старшията Д. Клечков заяви, че дуото Клеандра Робъртс – Тамика Гюз е заминало за родината си още преди мача с “Левски” и няма да доиграе сезона в Самоков.
За “Левски” най-силно се представи Анна Раденкова, отбелязала 16 точки.
С тази победа “Рилски спортист” се утвърди на пета позиция в шампионата, докато левскарките останаха шести.