Женското направление над всички, измести “Левски” от първата позиция

Поредно признание за БК “Рилски спортист”! След приключването на всички финали на държавни първенства при подрастващите в женското направление стана ясно, че самоковската школа е № 1 в страната. 14- и 16-годишните триумфираха с шампионската титла, а момичетата до 12 г. станаха републикански вицешампионки. Тези постижения отредиха категорично първо място на клуба в крайното сумарно класиране, изготвено от специализирания портал bgbasket.
“Рилски” има внушителните 29 точки, следван от миналогодишния първенец “Левски” с 21, “Дунав” (Русе) и “Славия” с по 20 и др.
Наставник на 12-годишните момичета е Теодора Петрова, а 14- и 16-годишните води Маргарита Маринкова, която, заедно с Калина Попянкова, е и национален селекционер на 14-годишните.