Живко Стефанов спечели турнира по тенис на маса

Георги Попов, Васил Маджаров и Живко Стефанов

Над 60 ученика се включиха в общинския турнир по тенис на маса, състоял се на 1 февруари в Младежкия дом. Участниците мериха сили под погледите на специалистите в този спорт Валери Пенчев и Васил Големинов.
Живко Стефанов /Професионална гимназия по туризъм/ спечели надпреварата в най-интересната категория за момчета – 10-12 клас. В дуела за титлата той надви победителя от последния турнир Васил Маджаров /СОУ „Отец Паисий“/. Третото място остана за Георги Попов от ПГ „Константин Фотинов“.
Васил Брейчев /ПТГ „Никола Вапцаров“/ извоюва първото място при по-малките. Негов опонент на финала бе Евгени Малинов /ОПУ „Неофит Рилски“/, а трети остана друг представител на това училище – Румен Руменов. В същата категория при момичетата победителка стана фаворитката Ирена Рогачева /ПГ „К. Фотинов“/, надделяла на финала над достойната си съперничка Ивелина Славева /Гимназия по туризъм/. Призовото трето място бе заето от Зоя Димчева /“Н. Рилски“/.

Ирена Рогачева, Ивелина Славева и Зоя Димчева

При най-малките – 5-7 клас, първенец стана Методи Живков, победил на финала друг ученик от „Н. Рилски“ – Симеон Симеонов. Георги Петков от ОУ „Митрополит Авксентий Велешки“ пък грабна бронза. Теменужка Николова завоюва златото в тази категория при момичетата. Среброто остана за Рени Методиева, а тройката допълни Виолета Петрова. И трите ученички са представителки на „Н. Рилски“.
Грамотите на победителите бяха връчени от треньора Валери Пенчев и ръководителката на Младежкия дом Латинка Щъркелова поради отсъствието на председателя на клуба по тенис Кирил Москов.
Всеки желаещ може да практикува този спорт всекидневно между 9 и 12 ч. и от 13 до 17.30 ч. на масите в Младежкия дом, заявиха от клуба. Заплаща се 2 лв. на час. Ако желаете да тренирате в клуба, при Валери Пенчев, таксата е 10 лв. на час.
Следващият турнир ще се проведе по случай националния празник в началото на март.