Загуба, от която не боли

Шампионът „Лукойл Академик” секна устрема на „Рилски спортист”. Тимът от Правец победи самоковци с 90:76 в среща от 20-ия кръг на НБЛ и сложи край на серията от 4 поредни победи на противника в шампионата и в Балканската лига. С успеха „студентите” загряха по подобаващ начин за дербито с „Левски”, докато нашите момчета ще трябва да насочат вниманието си към двубоя със „Спартак” в Плевен в сряда, на 20 март, от 18 ч.
Възпитаниците на Сашо Везенков положиха доста усилия, докато пречупят „Рилски”. Цяло полувреме двата тима се догонваха в резултата, като лидерът така и не можеше да се откъсне.
След почивката „Лукойл” все пак вдигна оборотите и след отлични включвания на резервите Божидар Аврамов, Павел Маринов и Веско Веселинов ликвидира интригата в срещата. Домакините оформиха рядко срещаните 29 асистенции /срещу 14 на съперника/, а им потръгна и стрелбата от средно разстояние (69 %).
В редиците на „Р. спортист” пък си пролича умората от тежкото гостуване на „Куманово” в Балканската лига и невъзможността треньорският щаб да използва един от основните си играчи – плеймейкъра Тери Смит. Светлият лъч за тима ни бяха отличните изяви на младоците Станислав Ваклинов /15 точки/ и Дарин Иванов /12 т., включително 4 тройки/ и на новите попълнения Анджело Калояро /16 т. и 9 борби/ и Емил Бинев /12 т./. Очакванията са тези играчи да запишат повече минути в мача със „Спартак” в Плевен, където „Рилски” ще се нуждае от ротация на всеки пост.
„Рилски спортист”: Калояро – 16, Захариев – 9, Миркович – 6, Дюпри – 6, Гуджино – 2 /Ваклинов – 15, Д. Иванов – 12, Бинев – 10, Кр. Георгиев/