Новини, Спорт

Загуба от „Лукойл”, Вукосавлевич над всички

Нашите се представиха достойно срещу "Лукойл"

Рядка форма на героизъм прояви едно от новите попълнения на „Рилски спортист” – Филип Вукосавлевич, в срещата с „Лукойл Академик” на 29 октомври. Самоковци паднаха 71:82 у дома, но аплаузите бяха за 28-годишния сърбин, който реализира внушителните 23 точки.
Участието на Филип се реши буквално в сетния миг, тъй като той бе повален от коварен вирус и се наложи да играе на инжекции. Стореното от Вукосавлевич не остана незабелязано от публиката, която го дари с бурни овации след последния съдийски сигнал. Похвала за юнака имаше и от старшията Барчовски, който заяви, че в отбора му играят истински мъже.
„Рилски” бе напълно равностоен на именития си съперник цяло първо полувреме /41:42/. Нещо повече, ако не бяха няколкото необясними грешки под коша на „студентите”, домакините можеха да се оттеглят на почивката с преднина от 6-7 точки.
След антракта „Лукойл” заздрави защитата, което веднага се отрази на резултата – 55:61. В заключителната четвърт силен ход за тима от Правец бяха няколкото зрелищни изстрела от далечно разстояние, докато нашите забуксуваха от линията за наказателни удари.
Още един представител на сръбската баскетболна школа – Бранко Миркович, даде всичко от себе си в дуела с неизменния шампион у нас през последните години. Плеймейкърът записа на сметката си 15 точки, 8 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки.
За „Лукойл Академик” много добър мач изигра гардът Брендън Хийт, завършил срещата със 17 пункта и 7 овладени топки. Силно включване направи и 220-сантиметровият исполин Бруно Шундов – 15 т. и 6 борби.
„Честитя успеха на „Лукойл”, който е заслужен. На нас не ни достигна класа, нищо друго. А знаете, че това е определящо в спорта. През първото полувреме играхме много силно и трябваше да водим с 6-7 точки, за да поставим съперника под натиск и да се надяваме да измъкнем нещо. Вместо това да стане факт, се прибрахме в съблекалнята с пасив от 1 точка. Третата четвърт бяхме неузнаваеми. Съперникът затегна защитата, от което си изпатихме. За да компенсираш 15 грешки срещу отбор като „Лукойл Академик”, трябва да имаш много добър процент на стрелба. Ние обаче я нямахме тази точност, което не е характерно за нас. Все пак оставам оптимист за следващите мачове”, заяви треньорът Барчовски след двубоя.
В следващия кръг „Р. спортист” гостува на „Балкан”. Дуелът е на 4 ноември, петък, от 19 ч. в залата в Ботевград.
„Рилски спортист”: Вукосавлевич – 23, Миркович – 15, Боев – 9, Маринов – 5, Ваклинов – 4 /Билобърк – 8, Великов – 4, Йованович – 3/.