Атлетика, Новини, Спорт

Злато за Алинска и бронз за Терзийска от държавното в Добрич

Снимка: фейсбук, архив

Веселина Алинска грабна титлата на 800 м гладко бягане при девойките младша възраст на националния шампионат в зала “Добротица” в Добрич. Представителката на клуб “Рилски атлет” постави личен рекорд в зала – 2.19.49 мин., като изпревари с цели 5 секунди втората – Катарина Георгиева от ЦСКА. В същата дисциплина самоковките Симона Терзийска и Емануела Тодорова завършиха съответно 5-а и 8-а с времена 2.28.85 мин. и 2.40.21 мин.
Алинска имаше възможност да вземе още един медал, но в бягането на 400 м остана само на 0.59 сек. от бронза, прекосявайки финалната линия за 61.07 сек. Любопитно е да се отбележи, че в тази дисциплина Катарина Георгиева взе своеобразен реванш срещу нашата състезателка, тъй като имено тя завърши на трето място. На 14-а позиция тук се нареди Камелия Иванова /72.43 сек./.
След петото място на 800 м Симона Терзийска все пак успя да спечели медал. Тя финишира трета в бягането на 1500 м с време 5.10.52 мин., което е и неин личен рекорд. На 5-а позиция тук се нареди Емануела Тодорова, също с най-добър резултат в кариерата си – 5.13.79 мин.
Нашите бяха близо до завоюването на още един медал. Младата ни надежда Каролина Аджова изостана само с 1 стотна от секундата от отличие в спринта на 60 м при момичетата под 16 г. Тя финишира с личен рекорд от 8.18 сек., а съперничките й Анна-Мария Георгиева и Таня Асенова я изпревариха с време 8.17 сек.
Достойно се представиха и другите спортистки от Самоков. В бягането на 800 м за момичета дебютантката Никол Тоскова и Елен Благоева се наредиха 15-а и 16-а. На 1500 м двете си размениха ролите и Елен изпревари Никол за 12-ата позиция.
В бягането на 60 м с препятствия за девойки мл. в. Миглена Петрова финишира 11-а, а в пробега на 200 м Камелия Иванова се нареди 26-а.
В щафетата 4 х 200 м при девойките мл. в. нашите в състав К. Иванова, Миглена Петрова, С. Терзийска и В. Алинска дадоха 11-о време с 1.57.11 мин.
В най-масовата дисциплина на турнира – трибоят при момичетата под 14 г., Вивиан Кръстева се нареди 36-а от общо 99 участнички. Успешен дебют записа друга самоковка – Габриела Попйорданова. Щафетата на “Рилски атлет” до 14 г. при бягането на 4 х 200 м в състав Попйорданова, Виктория Ахчийска, Кръстева и Тоскова се нареди на 19-а позиция с време 2.14 мин.
Следващата надпревара за нашите ще бъде навръх 1 май – на турнира за юноши и девойки “Младост” в Русе.