Злато, сребро и бронз за самоковските планински бегачи

Един златен, два сребърни и един бронзов медал спечелиха състезателите на „Рилски атлет“ от държавното първенство по планинско бягане, състояло се на 27 и 28 април в софийското село Бистрица.
Шампион при момчетата под 16 г. при дистанция от 2 км и денивелация 140 м стана Димитър Георгиев.
Вицешампионската титла при юношите под 20 г., които пробягаха 5-километровото трасе от Бистрица до хижа „Алеко“ на Витоша с денивелация 750 м, стана притежание на Георги Джоргов. Бронзовия медал тук завоюва Веселин Белчински, а на призовото шесто място се нареди Николай Николов.
При девойките под 20 г. /5,2 км с денивелация 340 м/ среброто заслужи Десислава Минчева, а шеста се класира Виктория Петрова.
На 6.5-километровото трасе с денивелация 900 м при мъжете Илиян Пенев зае деветото място. При мъжете на обиколката с дължина 13 км и денивелация 900 м Георги Шуманов също бе девети.
Ръководството на „Рилски атлет“ и старши треньорът Костадин Чифлиджанов останаха много доволни от представянето на самоковските състезатели.
Следващият старт, както поясни помощник-треньорът в клуба Иван Стоилов, ще бъде на 12 май във Варна – на държавното първенство по маратон.