Ивайло Захариев-Пиф с гол и асистенция за победа на „Искър“

Героят Захариев в борба за висока топка с противников футболист

„Искър“ победи с 2:0 втория отбор на „Ботев“ (Ихтиман) на 24 март в двубой от 16-ия кръг на Областната футболна група София-изток. Срещата се игра на стадион „Искър“, тъй като самоковци все още изтърпяват наказание и не могат да играят домакинските си мачове на терена в двора на Спортното училище.
Голям мач за „Искър“ изигра бившият плеймейкър на „Рилски спортист“ Ивайло Захариев-Пиф. Халфът откри резултата с ювелирен прехвърлящ удар в 22-ата минута, а малко преди края на първото полувреме асистира на дежурния голмайстор на тима Петър Вардаров, който с плътен удар вкара за 2:0.
В друг мач от групата „Рилец“ (Говедарци) загуби с 1:2 гостуването си на „Левски“ (Елин Пелин) на 23 март. Головете за победителите отбелязаха Бойко Стоичков и Ивайло Анев, а точен за гостите бе Васил Драганов, който вкара и преди седмица при успеха на „Рилец“ над „Мътивир“ (Ихтиман) с 3:2.
В следващия кръг „Искър“ гостува на „Пирдоп“, а Рилец“ е домакин на „Левски“ (Долна баня). И двата мача са насрочени за събота, 30 март, от 15 ч.

0

Защитниците на „Искър” (в жълт спортен екип) лимитираха възможностите на гостите да притеснят вратаря Светослав Манов