Други, Новини, Спорт

Ивайло Стоянов втори на BS Free Open в столицата

Ивайло Стоянов /вляво/

Най-добрият самоковски тенисист Ивайло Стоянов се размина на косъм с шампионската титла на турнира за ветерани BS Free Open на кортовете на ТК “Левски” в столицата. Състезанието бе поредното от веригата KAI на Националната тенис лига.
Във финалния сблъсък 35-годишният ас отстъпи по драматичен начин със 7:9 гейма пред Даниел Шопов. Мачът вървеше гейм за гейм, но при 7:7 Иво загуби своето подаване. Шопов се възползва от ситуацията и безпроблемно затвори своя сервис, а с това и самия двубой.
След последната точка наелектризираната публика в Борисовата градина силно аплодира финалистите за показаното майсторство и спортен дух.
Преди това, на полуфиналите, Стоянов надигра с 9:4 гейма добрия си приятел Чавдар Иванов от Перник, а на четвъртфиналите не даде никакъв шанс на Любомир Маринов, надигравайки го с разгромното 9:1.
“Хубав турнир се получи. Естествено, съжалявам за изпуснатия шанс да спечеля първото място, но в края загубих концентрация. За мен обаче най-важната цел е да завърша сред първите 8 в тази възрастова група, за да се боря за участие в мастърса през септември”, сподели минути след финала Ивайло Стоянов.
В момента Иво заема благоприятната седма позиция във временното класиране с актив от 980 точки, с 260 повече от деветия – Добромир Ганев.
Следващата надпревара, в който Стоянов ще вземе участие, е в Пазарджик на 23 и 24 август.