Ивелина Митова стана четвърта на държавното по борба, Р. Александров и Д. Даркев – пети

Напрегнат момент от схватка на световната шампионка Биляна Дудова (на преден план)

“Рилски спортист” бе представен от 10 състезатели на държавното първенство по борба за мъже и жени в Сливен (13-14 януари).
Най-добро класиране от тях записа Ивелина Митова, която завърши на четвърто място в категория до 55 кг при жените. Николета Ефтимова пък зае шестата позиция при 59-килограмовите.
Световната и европейска шампионка Биляна Дудова, която израстна в Самоков, спечели титлата в кат. 62 кг. Настоящата представителка на русенския клуб “Юнак-Локомотив” взе приза и за най-технична състезателка на шампионата.
Друга бивша възпитаничка на самоковския клуб – Сезен Белберова, също стигна до решителната схватка в кат. 57 кг, където загуби от бронзовата олимпийска медалистка Евелина Николова (“Ангел Гочев” – Созопол).
В преборванията при силния пол най-добре от нашите момчета се изяви Добрин Даркев, който стана пети в категория до 82 кг в конкуренцията на още 13 борци.
Също на пето място, но при 67-килограмовите, приключи участието си и Радослав Александров.
Сабо Стайков стигна до седмото място в кат. 97 кг, Андон Стефанов бе девети в най-многолюдната категория – до 72 кг, а Радослав Кърнолски затвори десетката при 55-килограмовите. Останалите ни участници в републиканското първенство бяха Петьо Клашнов (55 кг), Спас Петров и Александър Вуковски (77 кг).