Измъкнахме 0:0 в Перник, оставаме 13-и в групата

В лагера на “Рилски спортист” останаха силно учудени от продължението, назначено от съдията Светослав Михайлов в срещата с “Миньор” /Пк/, завършила при резултат 0:0. Точката на Стадиона на мира на 8 май позволи на нашите момчета да запазят 13-ата си позиция в класирането преди неделния сблъсък със “Струмска слава”.
“Четвъртият рефер вдигна табелата с 4 минути продължение, но се игра цели 11 минути повече. Имахме чувството, че се играе до гол, но за наше щастие това не се случи”, отдъхнаха си изстрадалите самоковци накрая.
С главна заслуга за ремито бе вратарят Красимир Гьорев, отчаял с намесите си противниковите футболисти. Гьорев отрази поне три сигурни гола само през втората част и се превърна в герой на мача.
Капитанът Васил Киров пък сътвори поредния си шедьовър в първенството. В 25-ата минута халфът прехвърли по изумителен начин противниковия страж от 35 метра, но за щастие на “чуковете” топката не влетя в мрежата, а падна върху нея.
В предишния кръг – срещу “Пирин” /ГД/, Киров пък едва не вкара гол направо от корнер, тогава кълбото се отби от страничната греда.
Добрата новина за старшията Петър Аджов след гостуването в Перник е, че въпреки многото картони, които възпитаниците му допуснаха, тимът ще излезе в пълен състав при домакинството на радомирци в неделя, на 15 май, от 18 ч. на ст. „Искър”. Двубоя ще пропусне единствено трайно контузеният защитник Росен Пътников, за когото сезонът приключи.