Измъкнахме 1:0 от „Бела” в порой

Калоян Кирилов

Калоян Кирилов донесе успеха, вече сме с 50 гола през сезона

„Рилски спортист” измъкна 1:0 от „Беласица” под непрестанен дъжд на ст. „Искър” на 18 април и продължи успешния си домакински ход в първенството. До момента нашите имат само една загуба у дома – от „Пирин” (Разлог).
Победното попадение срещу петричани падна в 33-ата минута. Тогава централният нападател на „оранжевите” и стрелец № 1 в групата Кирил Александров предостави страхотна топка на съотборника си Калоян Кирилов и младокът отблизо опъна мрежата на Кирил Георгиев. Това бе гол № 50 за „скиорите” в шампионата, като по този показател те се нареждат пети в подреждането след „Пирин” /Рз/ – 72, „Оборище” /57/, „Пирин” /Бл/ – 56 и „Чепинец” /53/. По-стабилна защита от самоковци /22 допуснати попадения/ пък имат само двата „Пирин”-а.
Героят Кирилов можеше да се разпише и още веднъж през втората част, но силният му удар мина встрани от вратата. Малко след това обаче /в 62-ата мин./ голмайсторът бе изгонен за втори жълт картон.
Гостите също имаха шанс да изненадат съперника, но опасен шут на Динков излезе на сантиметри в аут, а Шапкаров се засуети при едно меле в пеналта и топката му бе избита.
Наставникът на „Рилецо” Петър Аджов пък предпочете да съхрани един от лидерите на тима – 37-годишния Иван Гемеджиев. Гемето търпеливо изчака своя ред, появявайки се на терена в средата на второто полувреме.
Тежкият терен и студеното време (6 градуса) не позволиха на футболистите на двата отбора да покажат стойностен футбол, но старанието на 22-мата на терена все пак бе оценено от малобройната публика, която ги дари с аплодисменти.
„Поредна заслужена победа. Повече търсехме успеха и го постигнахме. Нямаме шанс за „Б” група, но ще продължим да гоним 3-те точки във всеки мач. Все пак играем за честта си и за клуба. Колегите от „Беласица” също се стараха, за което заслужават похвала”, споделиха от треньорския щаб на „Р. спортист” след срещата.

12. Костинброд 27:37 32
13. Миньор /БД/ 34:53 32
14. Витоша /ДД/ 28:44 28
15. Стр. слава 31:51 27
16. Септември 21:44 23
17. Левски /ЕП/ 23:58 19
18. ОФК Хебър 39:49 0
19. Хебър 18:116 -3