Изненадахме „Левски” с 90:85

БК „Рилски спортист” спази традицията и надигра „Левски” с 90:85 в дербито на 5-ия кръг в НБЛ на 17 ноември, като продължи впечатляващата си серия от победи. Нашите момчета вече имат пет поредни успеха в първенството и в Балканската лига.
Подкрепяни от 1000 зрители в „Арена Самоков”, домакините започнаха силно срещата и в първата четвърт реализираха цели 27 точки. В тези минути над всички бе плеймейкърът Бранко Миркович, който сгреши само при една от 7-те си стрелби.
Във втората част гостите се разиграха и чрез Марко Маринович и Николай Върбанов успяха да стопят изоставането си до само 5 точки /43:48/.
След почивката възпитаниците на Тити Папазов затегнаха още повече защитата и с добри изяви на Чавдар Костов поведоха със 70:62. Вместо да се успокоят от аванса си, столичани допуснаха съперникът им да влезе в серия и да заличи преднината им.
При 83:79 за „Рилски” в края на сцената излезе Станислав Славейков, който блесна с тройка. „Левски” върна 4 точки, но в последвалата размяна на наказателни удари по-здрави нерви извадиха домакините и заслужено стигнаха до победата.
Славейков, който по принцип е резерва от началото на сезона, изигра най-силния си мач с екипа на „Рилски”. Роденият в Шумен баскетболист завърши срещата с актив от 19 точки и 6 борби. Най-резултатен за тима ни по традиция бе Бранко Миркович с 21 т., а другият плеймейкър Тери Смит завърши с 19 пункта.
На 21 ноември, в сряда, „Р. спортист” гостува на „Теодо” /Тиват/ в среща от поредния кръг на Балканската лига. Двубоят в Черна гора започва в 17 ч. българско време в спортния комплекс „Зупа”. Във временното класиране нашите момчета са лидер в групата, докато съперникът им е трети, но има мач по-малко и е със 100-процентов актив от победи – 3 от 3.
В неделя пък, на 25 ноември, от 17 ч. “Рилецо” гостува на “Черно море” в първенството.
„Рилски спортист”: Миркович 21, Смит 19, Захариев 11, Гуджино 8, Дюпри 8 /Славейков 19, Киров 4, Ваклинов, Кр. Георгиев/