Изпуснахме „Чепинец” в 93-ата минута

34-годишният ас Никола Бойчев /в средата/ поведе своите в дербито срещу “Чепинец”

ФК „Рилски спортист” стартира новия сезон в Югозападната „В” група с боево реми. Във Велинград възпитаниците на Петър Аджов завършиха 1:1 с „Чепинец”. Нашите бяха само на секунди от победата, след като водеха с 1:0 до самия край на срещата. В третата минута на продължението обаче домакините стигнаха до изравняване след гол от дузпа на нападателя Христо Сталев.
Всъщност „Рилски” не успя да вкара попадение, велинградчани си отбелязаха куриозен автогол чрез Николай Байраков в края на първото полувреме. Тимът ни би трябвало да е доволен и на едната точка, тъй като съперникът направи куп пропуски пред вратата на Венци Зографски през вторите 45 минути, а и на два пъти уцели гредите след удари на Чаушев и Байраков.
В редиците на „Рилски” осезаемо се чувстваше отсъствието на куп доказани играчи. Поради различни причини за Родопите не пътуваха опитните Васил Киров, Димчо Маринов, Кирил Александров, Иван Гемеджиев, Кирил Михайлов и Калин Щърков. Извън групата изненадващо останаха и таранът Кирил Михайлов, и резервният страж Здравко Георгиев-Рейна. Така своеобразен предводител на отбора бе 34-годишният халф Никола Бойчев.
На скамейката пък треньорският ни щаб можеше да разчита само на четирима футболисти – вратаря Борислав Апостолов, бека Ивайло Иванов и младоците Георги Вададжийски и Ивайло Димитров.
Мачът се игра във Велинград въпреки предварителните сведения, че домакин ще бъде стадионът в съседния град Ракитово.
По програма в следващия кръг – на 26 август, неделя, нашите са домакини на “Германея” /Сапарева баня/.
Програмата за есенния полусезон на новия шампионат в нашата зона ще публикуваме в следващия брой – от петък, 24 август.

14. Места 1:2 0
15. Миньор (БД) 0:1 0
16. Германея 0:2 0