Други, Новини, Спорт

Илиян Кузманов спечели екстремната надпревара край Самоков

Снимка: Пламен Лобутов

Близо 3000 зрители наблюдаваха атрактивния ендуро крос, с който завърши третото издание на „Самоков 4х4“. 4 дни – от 10 до 13 септември, офроудъри от няколко европейски държави се бореха за три трофея – „Ендуро Самоков“, който е и пореден кръг от BG-X Ендуро шампионата, „Самоков Трофи“ и „БАХА България“.
Най-много – 134, бяха участниците с мотори и АТВ.
В клас „Експерт“ първи в навигацията бе Михаил Митов /KTM/, а в клас „Хоби“ първенец стана Иван Димов /Husqvarna/.
8 състезатели с АТВ застанаха на старта на „Ендуро Самоков“ 4х4, сред които и една дама – Рени Христова /KTM/. Най-бързо до финала достигна Емил Комаровски /Yamaha/.
Кабакчиев победи безапелационно в ендурокроса. Четвърто време записа Илиян Кузманов, който обаче натрупа 40 точки и с по-добро представяне в навигацията спечели „Ендуро Самоков“ и така завоюва първа победа в BG-X Ендуро шампионата.
В клас мотоциклети „Хоби“ Иван Димов продължи с успешното си представяне и си тръгна със златото от „Ендуро Самоков“. Втори остана Стоян Пачарозов /Gas gas/, който взе среброто в крайното класиране, но се изкачи на най-високото стъпало на стълбичката в клас „Сеньор 45+”.
При АТВ-тата както победата в ендурокроса, така и в „Ендуро Самоков“ с пълен актив от 50 точки грабна Емил Комаровски.
BG-X Ендуро шампионатът продължава с надпреварата Алба-Дамасцена край Казанлък на 26 и 27 септември.