Зимни спортове, Новини, Спорт

Исторически Краси Анев остана на косъм от медалите

В бягане за историята най-добрият български биатлонист – самоковецът Красимир Анев остана на 0.7 сек. от бронзовия медал в масовия старт на 15 километра за Световната купа, състоял се вчера в немския зимен център Оберхоф. С четвъртата си позиция в Германия Анев регистрира най-предното класиране в историята на родния мъжки биатлон!
При изключително силен вятър в Оберхоф Краси направи 3 грешки в четирите си стрелби – по една в първото, третото и четвъртото влизане на стрелбището, и се възползва максимално от грешките на своите опоненти. В последната обиколка Анев и руснакът Дмитрий Малишко бягаха рамо до рамо, като на метри от финалната линия българите предвкусваха първи медал в историята на мъжкия ни биатлон. За съжаление, на финалната права Малишко бе малко по-бърз и с преднина от 0.7 сек. пред Анев финишира 3-и. Победител без нито една грешка в стрелбата стана лидерът в генералното класиране Мартен Фуркад. Втори на 13.1 сек. зад французина завърши представителят на Русия Антон Шипулин с цели 4 грешки на рубежа. Другият българин в надпреварата Владимир Илиев също записа престижно класиране, завършвайки на 19-а позиция с 6 грешни изстрела.