И „Септември” (Симитли) би „Рилски спортист”

„Рилски спортист” удължи на 10 серията си от поредни мачове без победа в Югозападната Трета лига след поражение с 1:3 при гостуването си на „Септември” (Симитли) на 6 април.
Домакините бяха по-добри през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с изключително ценни в борбата им за оцеляване 3 точки. Лъчезар Дафков откри резултата в 32-ата минута, но още преди края на първото полувреме самоковци изравниха с попадение на Добромир Панчаревски. Симитлийци обаче нанесоха съкрушителен удар в началото на втората част, когато само в рамките на няколко минути си осигуриха победата с голове на Алекс Желев и Венцислав Маламов.
Успехът може да се окаже безценен в борбата за оцеляване в дивизията за „Септември”, който се изкачи на 14-о място с актив от 30 точки. „Рилски” пък продължава да няма победа през пролетния полусезон и вече е осми с 38 точки.
Момчетата на треньора Пламен Крумов ще направят нов опит да прекъснат негативната си серия след седмица, когато приемат „Кюстендил” на 13 април, събота, от 16 ч.