Кадетите станаха вицешампиони

Нашите кадети изпуснаха титлата във възрастовата група до 16 години, като във финалния сблъсък в „Арена Самоков” отстъпиха с 54:75 пред „Балкан”.
Така тимът ни трябваше да се задоволи със сребърните отличия. Възпитаниците на Емил Бонев стигнаха до битката за трофея, след като на полуфинала сразиха в епичен сблъсък „Левски” с 67:60, а преди това – в групите – постигнаха 3 победи от 5 мача.
Срещу ботевградчани домакините бяха напълно равностойни през първата част – 34:34. След почивката обаче „зелените” взеха инициативата и с няколко поредни коша на най-добрия в срещата – Мартин Горунов /29 т., 18 борби/, успяха да сломят съпротивата на съперника.
За самоковци пореден силен мач изигра Адриян Секулов, който записа на сметката си 18 точки и 6 борби. Денис Иванов завърши с 14 т. и 6 овладени топки, а Константин Чичанов допълни 10 пункта и 9 борби.
Сребърните медалисти: Мартин Минковски, Адриян Секулов, Денис Иванов, Данаил Спасов, Константин Чичанов, Николай Стоенчев, Милко Войнов, Спас Калайджийски, Димитър Николов, Атанас Панев, Ивайло Цветков.