Кадетките грабнаха среброто на финалите в “Арена Самоков”

Кадетките на “Рилски спортист” останаха на една ръка разстояние от титлата в първенството. Домакините на турнира загубиха финалната битка с “Черно море Одесос” с 50:71 и останаха със сребърните медали.
Второто място на самоковки също е с голяма стойност, тъй като преди последния си мач нашите наредиха четири поредни победи – над “Септември” /Сф/, “Хасково” и “Шампион 2006” в груповата фаза и срещу “Балкан” на полуфиналите.
Варненки започнаха по-добре финалната среща, като съумяха да се откъснат напред още през първата четвърт след страхотна серия от 16:0. На няколко пъти до почивката авансът на черноморки дори достигна съкрушителните 20 точки, което постави в шах състезателките ни.
След подновяването на играта домакините намалиха изоставането си и дадоха надежди на публиката, че могат да стигнат до обрат. В заключителните 10 минути обаче отборът на “Черно море” бе безмилостен.
Тимът от морската столица спечели повече борби в подкошието /47:40/, а извади и по-добър процент при стрелбата от зоната за 2 точки /40:30/.
Най-дейна за “Рилски” за пореден път бе Никол Николова, записала актив от 23 пункта и 7 овладени топки.

х х х

Кадетите ни финишираха осми на приключилото републиканско първенство в града ни. В спора за 5-8-о място момчетата ни отстъпиха първо на “Дунав” с 62:65, а след това и на “Тунджа” /Ямбол/ с 49:80.
В груповата фаза на надпреварата нашите надиграха именно “Тунджа” с 54:51, а след това допуснаха две поражения – от “Черно море” /68:83/ и от “Левски” /47:78/.