За езиците няма граници
За езика няма граници, това доказаха ученици и преподаватели от ПТГ „Никола Вапцаров”, които организираха на 29 април в зала „Трети март” в училището среща [още…]
За езика няма граници, това доказаха ученици и преподаватели от ПТГ „Никола Вапцаров”, които организираха на 29 април в зала „Трети март” в училището среща [още…]
В НУ „Станислав Доспевски” на 30 април се състоя празник-конкурс „За България с любов”. Това бе финалът на десетия юбилеен празничен маратон по случай Седмицата [още…]
В ЦДГ „Детелина” с директор Илка Динева на 30 април бе организиран празник на здравето. Слънчево и топло време приветства десетките роднини на участниците в [още…]
Ученето в предучилищна група може да е забавно, въпреки че в тази възраст вече се набляга на подготовката за първи клас. Много приятни изненади поднесоха [още…]
Отбор „Boxxer” от ПТГ „Никола Вапцаров” се представи отлично в националната ученическа надпревара „Виртуално предприятие 2015”. Младите предприемачи Бети Дашина, Ангелина Чупетловска, Виктория Гълъбова, Антонио [още…]
Заключителна среща за учебната година на кръжок „Билки и здравеопазване” с ръководител Мариана Богоева към ОУ „Св. св. Кирил и Методий” се състоя на 23 [още…]
Емилия Бонева, главен учител в СОУ „Отец Паисий”, бе поредният гост на клуб „Събеседник по желание” към Младежкия дом. Срещата-разговор на тема „Днес заедно да [още…]
Денят на Земята 22 април бе отбелязан в ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” с чудесна инициатива. Учениците от клуб „Природолюбител” с ръководител Диана Карабожилова, [още…]
Самоковският районен съд празнува 136-годишнината от създаването на Търновската конституция /1879 г./ с Ден на отворените врати. По този повод десетокласници от ПТГ „Никола Вапцаров”, [още…]
ОУ „Св. св. Кирил и Методий” бе удостоено от местния парламент със златния почетен знак на Общината. Училището е най-старото в града ни, с 215-годишна [още…]
На 22 април – Международния ден на Земята, ученици от 5-и до 12 клас и участници в екоклуба „За чиста България” с ръководител Емилия Бонева [още…]
В ПТГ „Никола Вапцаров” на 21 април бе проведено обучение на педагози, служители и медицински специалисти от училищата в общината в изпълнение на регионалния проект [още…]
На ученическото самоуправление бе посветен семинар, състоял се на 21 и 22 април в „Арена Самоков”. Участваха 35 ученика от всички средни училища и от [още…]
Второкласници гостуваха на 16 април в Детския отдел на Общинската библиотека „Паисий Хилендарски”, за да участват в „Маратон на четенето”, който тази година е посветен [още…]