Коритото на Искъра да се възстанови
Призив-обръщение към общинските съветници Уважаеми съветници, считаме за ваше морално задължение да положите усилия за възстановяване на коритото на р. Искър в района на града, [още…]
Призив-обръщение към общинските съветници Уважаеми съветници, считаме за ваше морално задължение да положите усилия за възстановяване на коритото на р. Искър в района на града, [още…]
По инициатива на клуба на пенсионера в кв. “Самоково” на 21 януари, събота, посетихме Банско. Бурята и силният снеговалеж не уплашиха никого. В града разгледахме [още…]
В София вече започнаха да глобяват граждани и фирми, които не си чистят тротоарите. И има резултати… Защо и от нашата Община не се вземат [още…]
Сърдечно благодаря за уважителното внимание и почит от кмета Владимир Георгиев, в. “Приятел” и тв канал “Рила” към 100-годишнината на майка ми Марийка Николова Попхристова. [още…]
Единадесет ентусиазирани туристи на възраст от 15 до 74 години пренебрегнахме възможността да присъстваме на организираната от дружество „Рилски турист” приятелска туристическа среща на 20 [още…]
В село Бистрица на 20 януари съвместно с местното туристическо дружество „Погледец” ТД „Рилски турист” проведе традиционната си зимна туристическа вечер. Над 50 члена на [още…]
На 21 януари преди 18 години аз изродих моя внук Гошко. Гледахме го с много обич и се радваме, че е здрав и силен. Сбогува [още…]
Отдавна изгоря лампата от системата на уличното осветление на ул. “Васил Левски” – на гърба на бившия военен стол, която осветяваше улицата и близките гаражи. [още…]
Какво произвежда нашата мила държава, та икономиката й все дърпала напред? Вие чудите ли се? Аз – не. Родината твори, изгражда… безработни. Събаря заводи. Строи [още…]
По факса Винаги съм бил надпартиен, но никога аполитичен. Откакто живея в нормална държава /вече 22 години/, не ме е страх да изказвам това, което [още…]
На 14 януари в София и още 11 града се проведоха многохилядни митинги против намеренията на чуждестанни компании за проучване и добив на шистов газ [още…]
Многодетното семейство на фелдфебела /старшината/ Крум Кръстев Гроздев от 7-и дивизионен артилерийски полк в Самоков е действително уникално и може да бъде посочено за пример [още…]
Защо правят “зебри” на улиците, като в повечето случаи те са неизползваеми. Пешеходец на “зебра” е най-лесно уязвим за сгазване. Светва светофарът, а шофьорите не [още…]
Кое е по-трудно – да опишеш себе си или да опишеш някой друг? Навярно и в двата случая човек ще срещне сериозни затруднения. От една [още…]
Отговор В отговор на читателското писмо под заглавие “Защо изчезна навесът на спирката?” /в. “Приятел”, бр. 95-96 от 23 декември 2011 г./, в което се [още…]