Киров с гол от 45 м, и вратарят Попов вкара на “Гранит” – 10:0!

След секунди вратаря Попов ще отбележи за 7:0 от дузпа

“Рилски спортист” разгроми “Гранит” /Широки дол/ с 10:0 в слънчевата утрин на 3 ноември. Головете за самоковци отбелязаха Георги Митров-Кеч – 2, Васил Киров – 2, Краси Вардаров, Янко Ангелов, Калоян Кирилов, вратаря Калоян Попов от дузпа, Стойчо Стоянов и Владимир Додов. Така “Рилски” постигна най-убедителната си победа до момента в “А” ОФГ и даде сигнал към конкурентите си, че няма как да изпусне лидерската позиция.
Голеадата стартира Г. Митров с мощен удар с левачката в 21-ата мин. Ветеранът В. Киров удвои пет минути по-късно с техничен удар покрай вратаря на “Гранит”. В 28-ата мин. гостите вече изоставаха с три попадения след точен изстрел на Кр. Вардаров.
Най-красивият момент в мача безспорно бе отбелязването на четвъртия гол, дело на вездесъщия Васко Киров. Офанзивният футболист забеляза, че вратарят на широкодолци е излязал напред и с феноменален прехвърлящ удар успя да го изненада от 45 м!
До края на първата част остана време за нови два гола на вътрешните халфове Ангелов и Кирилов – 6:0.
Въпреки че на почивката влязоха четирима юноши – Кр. Додов, Вл. Додов, Ст. Стоянов и П. Вардаров, самоковци не намалиха оборотите. Веднага след подновяването на играта Митров пое топката, премина през двама защитници на гостите и вратарят им се принуди да го фаулира. Полевите играчи направиха жест към стража К. Попов и му предоставиха изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Попов майсторски реализира може би първия гол в кариерата си за 7:0! Вратарят се доказа и със своите основни функции, като спаси на два пъти ударите на останали сами срещу него противникови футболисти. Широкодолци имаха и малшанса да нацелят напречната греда след хубав удар от фаул.
Осмото попадение стана след центриране от непряк свободен удар на Ивайло Захариев-Пиф. Той намери Митров, който вкара с глава втория си гол в мача. Деветото попадение бе дело на юношата Стойчо Стоянов, оползотворил отблизо пробив на друг младок – 17-годишния Божидар Тодоров в 63-ата мин. Двуцифреният резултат оформи влезлият на почивката Владимир Додов малко преди края на мача – 10:0!
Възпълничкият рефер съчувствено свири край на двубоя няколко минути по-рано.
С поредната си загуба гостите се закотвиха в дъното на подреждането, докато “Рилецо” в пореден мач доказа, че мястото му със сигурност не е в четвъртия ни футболен ешелон.
В следващия кръг “Р. спортист” гостува на „Левски” в Елин Пелин. По програма срещата трябва да се играе в събота, на 9 ноември, от 14.30 ч.
“Р. спортист”: Попов, Спасов, Пътников, Колев, Груев /61-Тодоров/, Кирилов /45-Вл. Додов/, Ангелов /45-Стоянов/, Захариев, Кр. Вардаров /45-П. Вардаров/, Киров /45-Кр. Додов/, Митров

При изпълнението на прекия свободен удар коженото кълбо се отби в напречната греда