Колумбиец и нигериец дойдоха на проби в „Рилски спортист”

“Рилски спортист” загуби от “Септември” /Симитли/ с 2:3 в поредната си контрола, състояла се на 10 юли на ст. “Искър”.
Двата тима си разделиха по едно полувреме. Първото бе за гостите, които след първоначалния домакински натиск заиграха много бързо и опростено при изграждането на своите атаки и това им донесе успех, тъй като се оттеглиха на почивката с аванс от три гола. През втората част домакините постегнаха редиците и върнаха две попадения чрез халфовете Мартин Михайлов и Лъчезар Станков, но за повече нямаха сили и време.
Неофициален дебют за самоковския отбор направиха дошлите на проби играчи от Колумбия, Нигерия и Великобритания, а под рамките на вратата се изредиха трима състезатели. Треньорското ръководство ще продължи да следи изявите на новите играчи и в предстоящия мач с “Марек” в събота, 13 юли, от 10.30 ч.
Междувременно стана ясно, че голмайсторът на “Рилски” Петко Петков ще продължи кариерата си в Банско. Така той ще срещне с тима от ст. “Св. Петър” бившите си съотборници в следващото издание на Югозападната Трета лига, което започва в началото на август. Известният с прякора си Рамбо нападател вкара 8 гола за “Рилски” през пролетния полусезон, при втория си период в клуба ни.