Кошмар за „Рилски спортист” в Етрополе, но добри новини от Перник и Пловдив

„Чавдар” /Етрополе/ разгроми на 12 май „Рилски спортист” с 4:0 в мач от 31-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините решиха изхода на двубоя още до почивката, тъй като отбелязаха и четирите си гола през първото полувреме. Това е второ поредно крушение за самоковци в планинското градче след загубата с 2:5 от миналата година.
Въпреки че вече осем мача не е стигал до победа, „Рилски” все още държи съдбата си в свои ръце. Вече официално стана ясно, че от Втора лига ще изпадне само един отбор от югозападния регион – „Струмска слава” /Радомир/ или „Оборище” /Панагюрище/, като някой от тях ще последва съдбата на „Марица” /Пловдив/, „Созопол” и „Нефтохимик” /Бургас/ към третия ешелон. В Югозападната Трета лига пък „Пирин” /Гоце Делчев/ продължава да губи наред и да е на 3 точки зад „Рилски”, като нашите момчета имат и по-добри показатели в преките двубои с неврокопчани. Вече и на теория от групата изпадна тимът на „Елин Пелин”, а кой ще го последва ще стане ясно най-вероятно чак в последния кръг на 2 юни. За да не бъде „Рилски” този отбор, самоковци ще трябва да търсят задължителна победа над „Пирин” /Разлог/ в следващото си домакинство на 19 май, събота, от 18 ч.
Междувременно лъч надежда за бъдещето дават юношите младша възраст на клуба, които продължават да се представят на добро ниво в областната група. В последния си мач възпитаниците на тандема Васил Киров – Петър Аджов се наложиха с 2:1 при гостуването си на „Елин Пелин”. Георги Станоев отбеляза едно попадение, а домакините си отбелязаха и автогол. Похвали от своите наставници за играта си заслужи и Георги Даганов. От управата на тима ни смятат да дадат шанс за изява на някои от най-талантливите футболисти от школата в представителния състав от есента на следващия сезон в Югозападната Трета лига.