Зимни спортове, Новини, Спорт

Красимир Анев се включи в първата щафета за сезона

Щафетата на България в състав: Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Иван Златев финишира 18-а в първия старт от състезанията за Световната купа в биатлона.
При много сурови климатични условия в шведския зимен център Йостерзунд националите трябваше да въртят една наказателна обиколка и да използват 11 допълнителни патрона по идеално подготвеното от домакините трасе. Любопитното е, че именно Анев въртя наказателния рунд.
Преди седмица се появи информация, че Краси няма да се пуска в щафетите през новия сезон с идеята да дава път на младите “лъвчета”. Това обаче бе категорично опровергано от председателя на федерацията по биатлон Екатерина Дафовска. “Програмата на Краси е такава, че той ще стартира на всички щафети с изключение на тази в Оберхорф”, заяви олимпийската шампионка от игрите в Нагано през 1998 г.
В надпреварата в Йостерзунд участваха 23 състава, а победител излезе тимът на Франция. Втори остана квартетът на Норвегия, а трети – представителите на Германия.
Надпреварата за Световната купа продължава на 3 декември с 20 км мъже.