Красимир Крумов и Божидар Вергилов станаха държавни шампиони

Представителите на „Рилски спортист“ и ученици в СУ „Никола Велчев” се изявиха по традиция силно на държавния личен шампионат по класическа борба в Сливен. Възпитаниците на Димитър Магаев и Юлиян Алдимиров спечелиха общо пет отличия – две златни и три бронзови, поставяйки добра основа за началото на новата година.
Шампион в кат. 50 кг стана Божидар Вергилов, надделял във финалната битка над Алекс Василев от „Локомотив“ /Пд/. До златото в кат. 74 кг стигна Красимир Крумов, който в последния дуел победи аса на „Васил и Георги Илиеви“ /Кн/ Стефан Тодоров. Краси грабна и приза за най-резултатен състезател.
С бронзови медали се окичиха Александър Мирчев /55 кг/, Мартин Кирилов /96 кг/ и Димитър А. Керефеин /120 кг/. До петото място стигнаха Красимир Дормушев и Мартин Гергинов /66 кг/, Стасимир Дойчинов и Станимир Тодоров /74 кг/, Димитър П. Керефеин /96 кг/ и Марио Мануилов при 120-килограмовите. Радослав Каймаканов пък бе 8-и в същата категория.
Радостни мигове имаше за още един самоковец – Симеон Даруиш, който от новия сезон носи екипа на НСА. Даруиш взе бронз в кат. 66 кг, изпреварвайки доскорошните си съотборници от „Р. спортист“ Кр. Дормушев и М. Гергинов.
Друг възпитаник на самоковския клуб и спортното училище – Владимир Стойчев, състезаващ се сега от НСА, пък победи в кат. 84 кг и бе избран и за носител на приза за най-техничен състезател.