Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев ликува с второ място за Купата на ИБУ в Словакия

Красимир Анев продължава великолепното си представяне през сезона. В състезанието от седмия кръг за Купата на Международната федерация по биатлон в Брезно-Осърбле /Словакия/ нашето момче се класира на второ място в индивидуалния старт на 20 км.
Анев показа впечатляваща спортна форма по трасето, правейки само един пропуск в четирите си стрелби. Националът пробяга дистанцията за 50:09.3 мин., като остана на 1:27.8 мин. от победителя Матвей Елисеев от Русия. Българинът логично бе много доволен от себе си, тъй като не спря да се усмихва на подиума.
Преди 20-ина дни пък Краси даде 7-о време в спринта на 10 км в италианския зимен център Антхолц-Антерселва – старт от поредния тур за Световната купа.
Другите двама български биатлонисти – Димитър Парталов и Владимир Оряшков, финишираха съответно 56-и и 66-и от завършилите надпреварата в Осърбле 90 състезатели.