Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев остана извън точките при рекордно класиране за Владо Илиев

Биатлонистът Красимир Анев се класира на 38-о място в спринта на 10 км в Нове Место, Чехия, в четвъртък, 15 декември – в първото състезание от третия кръг на Световната купа по биатлон. Нашето момче направи една грешка на огневия рубеж и изостана на 1:22.9 мин. от обичайния заподозрян за първата позиция Мартен Фуркад от Франция. Така участието на Краси в масовия старт в неделя е под въпрос, тъй като в него ще стартират първите 30 във временото класиране на Световната купа, а към момента Анев е на 33-а позиция. Самоковецът обаче не е изгубил шансове, тъй като утре – събота, 16 декември, предстои преследването на 12.5 км, в което Краси ще трябва да направи сериозен скок в таблицата и да опита да влезе в топ 20.
Иначе рекордно постижение за сезона направи Владимир Илиев. 29-годишният национал от Троян финишира 5-и с една неточна стрелба, като остана на едва 15.8 сек. от Фуркад. И неговите шансове за участие в масовия старт обаче са минимални, тъй като в генералното подреждане Илиев има 23 т. по-малко от Анев и заема 39-о място.
Другите двама българи в състезанието – Димитър Герджиков и Антон Синапов, заеха съответно 57-о и 59-о място.
Зад фурията Фуркад се нареди руснакът Антон Шипулин, а трети завърши норвежецът Емил Свендсен.