Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев спечели сребро и бронз от държавното на Белмекен

Намиращият се в чудесна спортна форма национал Красимир Анев завърши втори и спечели сребърен медал от индивидуалното състезание на 16.5 км на държавното първенство по биатлон, състояло се на Белмекен. Самоковецът бе изпреварен единствено от представителя на „Банско” и също национал Иван Златев.
Краси завоюва и бронзов медал в смесената щафета. Нашето момче, което се състезава за НСА, измина своите 7,5 км с втория най-бърз резултат от застаналите на старт, но постижението му не можа да компенсира изоставането на съотборника му Димитър Геджиков и на двете дами – Вася Стоименова и Стефани Попова.
Шампион на 2000 м надморска височина стана квартетът на “Банско”: Михаил Клечеров – Иван Златев – Елена Георгиева – Дафинка Коева, а втората позиция остана за селекцията на “Славия”.
Тимът на “Рилски спортист” /Боян Софин, Кирил Василев, Здравка Попова, Богомила Михайлова/ пък зае последното 7-о място, като бе изпреварен и от отборите на “Аякс”, “Сапарева баня” и “Славия 1913”.
24 часа по-рано Богомила Михайлова от “Рилски спортист” финишира 9-а при девойките старша възраст в индивидуалното на 12,5 км, Здравка Попова даде 7-и резултат в същата дисциплина при девойките, а Боян Софин пресече финалната линия 10-и в индивидуалния старт на 16,5 км при младежите.