Краси Анев с нови 6 т. за Световната купа, стартира 35-и в преследването днес

Най-предно класираният български биатлонист Красимир Анев завърши на 35-о място вчерашния спринт на 10 км в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. 30-годишният самоковец допусна по една грешка в двете си влизания на рубежа и финишира на 2.13 мин. зад победителя Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия. Така Краси добави нови 6 пункта към актива си за генералното класиране и запази 49-ата си позиция с 62 т.
Втори и трети се наредиха лидерът в подреждането за СК Мартен Фуркад от Франция и германецът Арнд Пайфер, за когото това бе първо влизане в тройката през сезона.
Другите български участници в надпреварата завършиха след 60-ото място и това означава, че днес, 20 януари, единствено Краси Анев ще представя България в преследването на 12.5 км. Стартът започва в 16 ч. и ще бъде предаван на живо по БНТ HD и “Евроспорт”.