Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев 17-и в спринта на 10 км в Хохфилцен

Красимир Анев започва да навлиза в познатата форма от края на миналия сезон. Това ясно си пролича от поредното състезание за Световната купа – в австрийския град Хохфилцен.
В спринта на 10 км нашето момче не допусна нито една грешка в стрелбата и се класира 17-и с време 24:40.0 мин., на 47.7 сек. от победителя Симон Шемп от Германия. Анев дори можеше да влезе и сред първите 15 биатлонисти, но в края не му достигнаха физически сили.
Останалите трима родни състезатели – Димитър Герджиков, Владимир Илиев и Антон Синапов, останаха доста назад. Те пресякоха финалната линия съответно на 73-о, 76-о и 84-о място, а интересното е, че надпреварата завършиха всичките 108 спортисти, застанали на старт.
Втори в Хохфилцен остана французинът Мартен Фуркад, а трети – Тарей Бьо от Норвегия.
Във временното класиране за Световната купа след 5 от 26 старта Краси Анев е 37-и с актив от 44 точки. Лидер е Фуркад с 254 т., пред Оле Ейнар Бьорндален с 201 и Куентин Фийон Майе със 190 точки.