Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев 37-и на 20 км на световното в Чехия

Намиращият се в отлична форма напоследък самоковец Красимир Анев не можа да повтори постиженията си от спринта /11-о място/ и от преследването /19-и/ на световното първенство по биатлон в Нове место /Чехия/, но все пак успя да се нареди 37-и в индивидуалното бягане на 20 км с 53:53.2 мин. – на 4:10.2 минути след световния шампион Мартен Фуркад /Франция/.
Останалите двама български биатлонисти, взели участие в тежката дисциплина – землякът ни Мирослав Кенанов и Михаил Клечеров, заеха съответно 78-ата и 80-ата позиция. Съотборникът им Владимир Илиев пък получи травма в крака и не можа да завърши надпреварата.
Шампионът Фуркад, който е водач във временното класиране, доминираше през цялото разстояние и с 19 успешни стрелби от 20 възможни финишира с време 49:43.0 мин.
Сребърният медал отиде изненадващо у Тим Бурк /САЩ/, а бронзовото отличие стана притежание на Фредерик Линдстрьом от Швеция.
Фуркад е убедителен лидер във временното класиране за световната купа след 17 от общо 27 старта. Французинът има 813 точки, втори е Емил Хегле Свендсен /Норвегия/ със 703, а тройката оформя Яков Фак /Словения/ с 554 т.