Късен гол донесе нова загуба на футболистите

Гоце Делчев за пореден път се оказа непревземаема крепост за футболистите на “Рилски спортист”. Нашите момчета изиграха добър мач срещу домакина “Пирин”, но гол в 87-ата минута прекърши устрема им и те паднаха с 1:2. Поражението бе второ за тима ни през последните дни, след като отложения мач с “Марек” Ивайло Захариев и компания загубиха с 2:3 в Дупница.
Въпреки негативната статистика самоковци запазиха 14-ата си позиция в класирането с 9 точки, на 4 от опасната зона. С четвъртия си пореден успех пък съставът от Неврокопския край влезе в шестицата с актив от 16 пункта.
След нулево равенство през първата част юношата на ЦСКА Павел Головодов откри резултата в 50-ата минута, преди гостите да изравнят чрез Денис Бучев след час игра. Трите точки на пиринци донесе опитният Лъчезар Дафков след меле в малкото наказателно поле в края на редовното време.  Любопитен факт беляза двубоя в Гоце Делчев, след като БФС прати съдийка на срещата – Християна Гутева. Рефер № 1 на страната ни при жените за 2018 г. нямаше никакви проблеми с футболистите, като не показа нито един жълт картон.
В следващия кръг – на 17 октомври, събота, от 16 ч. “Р. спортист” приема абсолютния аутсайдер “Банско”. Гостите са твърдо последни в групата. Едва в последния кръг банскалии взеха първата си точка, като завършиха 2:2 срещу “Перун” у дома.