Късен щурм не спаси жените срещу „Монтана” – 67:72

Женският отбор на “Рилски спортист” загуби за сефте през сезона у дома. В двубой от третия кръг на Националната баскетболна лига нашите бяха надиграни с 57:62 от “Монтана” в “Арена Самоков” навръх Архангеловден, 8 ноември.
Още от самото начало играта на самоковки не потръгна и след две неприятни серии от по 0:6 точки за гостите първата четвърт завърши при резултат 12:24. Атаките на “Рилски” вървяха трудно и през втората част, докато гостенките не губеха време и организираха скоростни атаки за 29:44 на полувремето.
Треньорът Иван Лепичев взе мерки на почивката и неговите момичета изглеждаха преобразени след антракта. С много добра игра в защита нашите завързаха интригата в двубоя в края на третата четвърт – 42:51.
Истинска драма настъпи през последните десет минути. Домакините разгърнаха потенциала си и повярваха, че могат да обърнат срещата.
Пет минути преди края разликата бе стопена до 52:55 след много силна игра на американката Клеандра Робъртс. Черната перла в селекцията на “Рилски” вкара няколко важни коша и се пребори в ключови моменти за отскочили топки в подкошието на “Монтана”. За съжаление иностранката си изпроси глупаво техническо нарушение и попари надеждите на своите съотборнички. До края на дуела играта вървеше кош за кош и може би закономерно гостенките изтръгнаха успеха – 57:62.
Вероника Джикова отново бе сред най-дейните възпитанички на Лепичев. Игралата през миналия сезон в “Хасково” нашенка реализира 17 т., хвана 5 борби и записа на сметката си цели 4 откраднати топки. Джикова можеше да има и по-голям принос за отбора си, но пропусна 8 минути от двубоя, след като състезателка на съперника се строполи върху нея.
В последния период се разигра и центърът Алисън Боуман, която с няколко вещи намеси под коша и успешни стрелби от средно разстояние оформи дабъл-дабъл на сметката си – 10 точки и 11 борби.
Клеандра Робъртс пък бе номер 1 на паркета. Талантливата американка, дошла в Самоков през лятото, регистрира 23 т., хвана 8 борби и даде 4 асистенции, за да оформи коефициент на полезно действие 32.
На другия полюс с представянето си бяха Цветелина Николова и новото попълнение Александра Делчева, които за по 13 минути в мача не успяха да окажат сериозно влияние върху крайния резултат.
В следващия кръг “Р. спортист” гостува на „Хасково”. Сблъсъкът е на 15 ноември, събота, от 17.30 ч. в местната зала „Дружба”.
“Р. спортист”: Робъртс – 23, Джикова – 17, Боумън – 10, Гамбираза – 6, Николова /Тодорова – 6, Терзиева – 5, Делчева, Динева, Пейчинова/.