Лидерът „Берое“ се оказа твърде силен за „Рилски спортист“

Снимка: архив

Водачът в класирането на Първата четворка на „А“ група „Берое“ постигна четвърта поредна победа. Старозагорки надвиха с 98:49 като гост „Рилски спортист“ на 3 февруари и продължават без загуба участието си във втората фаза на шампионата. На другия полюс е младият състав на Борислав Трифонов, който пък все още не познава вкуса на успеха.
„Зелените“ решиха изхода на мача в своя полза още до почивката, когато имаха преднина от 21 пункта при 45:24. Те продължиха господството си на паркета в „Арена Самоков“ и след антракта, като спечелиха особено изразително последната четвърт с 34:11.
Наталия Славчева и Радина Живачка от „Рилски спортист“ завършиха с по 10 т., а Ивана Николова добави 9 пункта. Най-много борби – общо 7, пък хвана Валентина Клисарска.
За „Берое“ бившите състезателки на самоковския клуб Виолина Кочева и Теодора Динева отбелязаха общо 15 т.
Мачовете от следващия 5-и кръг на „А“ група ще се състоят чак на 24 февруари. Тогава нашите момичета приемат третия в подреждането тим на „Славия“.
„Рилски спортист“: Славчева 10, Живачка 10, Колева 6, Клисарска 2, Радойкова /Ив. Николова 9, Милева 4, Пенкова 4, Хр. Николова 2, Н. Николова 2/.