“Лукойл” разби “Рилски” в Правец

“Рилски спортист” яде голям бой при гостуването си на “Лукойл Академик” в Правец на 14 април. Шампионите, които и в момента са номер едно в Националната баскетболна лига, треснаха самоковския състав с 32 т. разлика – 108:76, като по този начин нанесоха най-тежката загуба на “Рилски” през кампанията.
Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се държаха равностойно на паркета до края на първото полувреме, когато изоставаха с едва пет пункта – 44:49. Спорни съдийски решения обаче повлияха върху психологията на двубоя и изкараха извън релси самоковци. Домакините се възползваха по най-добрия начин и веднага увеличиха драстично аванса си на 20 т., а до края на срещата преднината им достигна 32 пункта за крайното 108:76.
Отново най-много точки за “Рилски” вкараха американците Еван Бруинсма и Ди Джей Шелтън, реализирали съответно 16 и 15 пункта. Дарин Иванов и Денислав Вутев пък се отчетоха с по 11 т.
В решителния последен кръг на първенството “Рилски” гостува на втория в класирането “Академик” /Пловдив/. Двубоят в зала “Строител” под тепетата е насрочен за събота, 22 април, от 18 ч.
В същото време в Стара Загора ще играят “Берое” и “Балкан”, като при победа на заралии “Рилски” със сигурност ще задържи важната четвърта позиция в подреждането преди плейофите.
“Рилски спортист”: Бруинсма 16, Шелтън 15, Иванов 11, Бозов 8, Георгиев 8 /Вутев 11, Франсис 7, Стоянов, Секулов, Киров, Акимов, Васов/.