Борба, Новини, Спорт

Луко Стефанов – със сребро, Клашнов и Илиев – трети

В „Арена Самоков“ на 23 и 24 октомври се състоя държавният лично-отборен шампионат за момчета класически стил. Най-силната категория за домакините бе до 41 кг, където Луко Стефанов завоюва сребърно отличие, а съотборникът му Петьо Клашнов грабна бронз. С трето място изпъкна и Георги Илиев при 48-килограмовите.
Още няколко самоковци успяха да намерят места в челната десетка. Ерик Дачански (44 кг), Кирил Маданчев (48 кг) и Спас Петров (75 кг) заеха пети места, а Антонио Тахов (85 кг) и Ивайло Милошев (85 +) финишираха под № 8 в крайното подреждане. Треньори на нашите млади борци са Леонид Христов и Николай Кашинов.
Близо 200 състезатели от над 20 клуба премериха сили на двата тепиха. Отборни победители станаха борците на „Ботев” /Враца/, следвани от „Плевен” и „Васил и Георги Илиеви” /Кюстендил/.
Това бе и последното състезание за годината от календара на Българската федерация по борба.